Переваги здачі металобрухту фізичними особами
Чорні та кольорові метали є хлібом промисловості, але на їх виготовлення потрібно величезні трудо - і енерговитрати. Крім цього їх виробництво не кращим чином позначається на екології. Одним з варіантів зниження витрат є використання металобрухту для вторинного виробництва металу.
Особливості здачі металобрухту фізичними особами
Згідно із Законом № 222-VIII фізичні особи можуть здавати в пункти здачі тільки брухт побутових відходів. Згідно з нормативними документами металобрухт підрозділяється на:
- побутовий;
- промисловий.
Конкретний перелік того, що є побутовим, а що промисловим ломом грунтовно застарів, тому його скасували, але нового тлумачення в Законі поки не прописано. Фізичні особи, які здають металобрухт в пункти прийому, отримують його вартість безпосередньо на місці, а до юридичних осіб кошти за здачу металу переводяться в безготівковій формі.
Переваги здачі металобрухту фізичними особами
В даний час фізичні особи володіють перевагою перед організаціями в оперативності та стан зібрати брухт чорних і кольорових металів в достатній кількості за короткий час. Також не складає труднощів організувати вивіз зібраного металобрухту в пункти прийому. Мережа пунктів прийому чорного і кольорового брухту офіційних заготівельників обширна, тому перед тим, як здавати лом, можна розглянути варіанти точок, де ціна брухту вище, ніж у конкурентів і розглянути можливість здачі в найближчому пункті з більш раціональної ціною.
Також скасована норма про те, що побутовий металобрухт може бути зданий фізичною особою вагою не більше 50 кг. В наших умовах зібрати і привезти на здачу набагато більшу кількість брухту не становить проблеми. Єдиним є заборона на прийом від фізичних осіб металевих предметів незрозумілого і небезпечного походження, таких як:
- закриті ємності;
- ємності, що видають різкий хімічний запах;
- предмети, за виглядом та формою нагадують боєприпаси.
Раніше існувало правило, згідно з яким фізична особа при здачі від 50 кг зобов'язана пред'явити паспорт або документ, що посвідчує особу, але зараз ця норма хоч і не вилучена з Закону, але фактично перестала діяти.
Також раніше від здавальника чорного і кольорового металобрухту потрібно внести отриманий дохід у річну декларацію про доходи, але зараз ця норма скасована, за винятком здачі дорогоцінних металів і сплавів.
Брухт спеціальних сталей і нержавійки приймається пунктами прийому після проведення необхідної експертизи, щоб не переплутати при відправці на металургійні комбінати.
Пунктів прийому брухту дорогоцінних металів та сплавів вкрай мало. Для того, щоб здати певну кількість відповідного брухту, здавач повинен пред'явити паспорт виробу, з якого вилучено брухт з зазначенням технічних характеристик і змісту того чи іншого металу в конструкції або деталі. В даному випадку про здачу фізичною особою брухту навіть до 50 кг мова йти не може. В даній категорії вага вимірюється в грамах.
В якості висновку можна зробити припущення, що до тих пір, поки законодавець не врегулює всі правові аспекти в області здачі і прийому чорного і кольорового металобрухту, переважно легше здавати його фізичним особам, ніж підприємствам будь-якої форми власності. Набагато легше зібрати необхідну кількість брухту, відвезти його на пункт прийому та відразу отримати розрахунок, ніж заповнювати необхідні документи юрособам і чекати надходження коштів за безготівковим розрахунком на рахунок.